Займаюся бджільництвом з 2012 року, маю невелику матковивідну пасіку, що розташована в передмісті м.Полтава. Цікавлюся питаннями селекційної роботи з аборигенними бджолами України.
На сьогоднішній час – сформовано тестові групи бджолосімей які можна віднести до української степової породи. До тестування та подальшої репродукції допускаються материнки котрі згідно морфометричного аналізу бджіл, можуть називатися чистопородними та мають сконсолідовані породні ознаки української степової породи бджіл.
З питань замовлення бджолиних маток УСП ви можете звернутися будь – яким зручним для Вас способом.
- телефон: (099) 718-30-33
- сайт: bee-ua.org/shop
- e-mail: ivzhenko.oleksiy@gmail.com
- профіль у ФБ: www.facebook.com/ivzhenko.oleksiy
Чому саме Українська степова?
На мою думку, найповнішу аргументацію вибору породи відображає вислів відомого швейцарського вченого – бджоляра Крамера, який розмірковуючи про вибір породи, відзначав, що місцева бджола,
“… яка протягом цілих тисячоліть пристосовувалася до умов нашого клімату і акліматизована відповідним способом, повинна вже хоча б тому представляти із себе самий благородний продукт для розведення як найменш схильний до виродження”
Одним із захоплень є ВЕБ-розробка та програмування, які я намагаюся реалізувати на користь бджільництва України. Саме з цих намірів і виникла ідея створення селекційної онлайн системи, робота якої заснована на принципі Європейської системи оцінки племінної цінності «beebreed.eu» Програма заснована на відкритості даних, безкоштовних онлайн ресурсів та можливостей програмування (та відповідно розрахунку) будь-яких селекційних ознак та якостей бджолосімей. Найближчим часом ці напрацювання стануть доступними на сайті ОМУ, як організації яка об’єднує людей, що зацікавлені в селекційній роботі з бджолами.
На моє глибоке переконання лише в спільній та відкритій роботі може бути селекційний поступ по відродженню бджіл України.
І наостанок трішки світлин з мого пасічницького життя: