Іван Доскоч

Іван Доскоч

Мене звати Іван, а мій батько називався  Михайло. Бджолами займаюся з 1972 року. Бджолярства навчався у  старших товаришів та в НДІ  пчеловодства м.Рибне ( РСФСР), Здобув вищу освіту  в  Тернопільській  академії  народного господарства. Утримую на двох точках більше 250 сімей, займаюся  маткарством та  селекцією медоносних бджіл  виду  Apis mellifera carnica та апітерапією. У  2016 році , спільно з Павлом Кулінцем, заснували Громадську організацію  Об”єднання маткарів України. На сьогоднійшній день я представляю інтереси нашої організації в якості голови нашого об”єднання.

На пасіках утримую карпатську  та  альпійську  популяцію карніки . Співпрацюю з селекціонерами України,Молдови,  Німеччини, Польщі, Австрії. Маю у своєму доробку  кілька  доборів власної селекції , одна з яких  відома з 2016 року    –  карпатської популяція  Подолянка.

ознайомитися з селекційним матеріалом  наявним у мене можна тут:

Матки які буду використовувати в роботі у 2021 році, в якості материнських :

UA3-5-18915-2018  , сім”я родоначальниця ,одна з  батьківських  у  2019 році ( гірський облітник Горган), одержана  селекційним  добором ,з групи споріднених маток сестер  материнки UA3-5-915-2017 , популяція карпатського типу. Бджоли добре зимують, мають швидкий темп розвитку, забарвлення робочих бджіл сіре без  жовтизни. Матки  каштанові та темно коричневі . Бджола лагідна,  добре тримає гніздо на сильних взятках, мед накоплюють в надставках. Нарощують  значні за об”ємом гнізда. Сім”ї вимагають розширення на випереджання. В час головного взятку  сім”я займає не менше 30 рамок Дадан .  Печатка меду світла, на старих сотах мішана ( суха та мокра).

99-120- 71689/1-2018, матка австрійського походження ,  дуже лагідні бджоли, надзвичайно “медисті”, використовують ранні взятки ! Сім”ї середньої величини 20-24  рамки дадан.  В разі затримки з розширенням , гніздо заливають  нектаром!!!  . Зимують малими сім”ями. Годяться для присадибних пасік та пасік аматорів. Вимагають  особливої уваги  пасічника в осінній період ( погано захищають гніздо від злодійок! необхідно максимально скорочувати доступ  чужинців бджіл, до гнізд ! прикривати льоткові отвори)

8-209- 664/1-2018  , походження материнки з Німеччини  , від Яна Краутера, відомий   європейський   бренд  високогірної альпійської карніки  Singer 64, добре відселекціонована бджола, працює на всіх типах взятків . Розвиток вчасний, починає  активно розвиватися з настанням тепла та при сталому надходженні до вулика пилку та нектару. Зимові запаси використовує дуже економно, зимує середніми сім”ями ( 7-8 рамок Дадан). Спокійна, добре тримається на стільниках, не покидає розплід при огляді . При своєчасному  догляді не роїться.

UA2-5-280 -2018  .  Відібрана  дочка , протестована протягом двох років  з використанням  німецької селекційної системи beebreed.eu походить від  австрійської материнки  Гюнтера Хефтбергера.   Надзвичайно медисті бджоли, годяться для промислового бджільництва, не рояться ( при умові достатнього об”єму  вулика). В умовах Західної України, на стаціонарі , за два випробувальні роки,  середня продуктивність групи  60 кг !!!  Працює на всіх типах взятків, бджола сіра, лагідна , зимують сім”ями середньої сили (7-8 рамок).

 

Маток можна замовити зателефонувавши +38 050 3708663, +38098326 0683 або електронною поштою doskoch56@ukr.net

 

мій павільйон на 28 сімей

точок №2 ( с.Берлин, Львівська обл. )

контрольні групи

матка 38-05-54-2015, медопродуктивність у 2017 році , на стаціонарі 112 кг , міжлінійний гібрид

матка з групи Подолянка  і її гніздові рамки

робочі бджоли Подолянки

Подолянка на пізньому взятку з Золотарника

пасіка зимує

 

у павільйоні , перший весняний мед.

Нижче , наші зустрічі у Німеччині та Австрії

 

 

 

контрольні сім”ї на медозборі.

 

Leave a Reply