Іван Доскоч

Іван Доскоч

Мене звати Іван, а мій батько називався  Михайло. Бджолами займаюся з 1972 року. Бджолярства навчався у  старших товаришів та в НДІ  пчеловодства м.Рибне ( РСФСР), Здобув вищу освіту  в  Тернопільській  академії  народного господарства. Утримую на двох точках більше 250 сімей, займаюся  маткарством та  селекцією медоносних бджіл  породи Apis mellifera carnica та апітерапією. У  2016 році , спільно з Павлом Кулінцем, заснували Громадську організацію  Об”єднання маткарів України. На сьогоднійшній день я представляю інтереси нашої організації в якості голови нашого об”єднання.

На пасіках утримую карпатську  та  альпійську  популяцію карніки . Співпрацюю з селекціонерами України,Молдови,  Німеччини, Польщі, Австрії. Маю у своєму доробку  кілька  доборів власної селекції , одна з яких  відома з 2016 року    –  карпатської популяція  Подолянка.

ознайомитися з селекційним матеріалом  наявним у мене можна тут:

http://ukrqueenbee.com/Pedigree/DIM17_Pedigree(UA).html

Матки які буду використовувати в роботі у 2020 році, в якості материнських :

UA3-5-18915-2018  , сім”я родоначальниця ,одна з  батьківських  у  2019 році ( гірський облітник Горган), одержана  селекційним  добором ,з групи споріднених маток сестер  материнки UA3-5-915-2017 , популяція карпатського типу. Бджоли добре зимують, мають швидкий темп розвитку, забарвлення робочих бджіл сіре без  жовтизни. Матки  каштанові та темно коричневі . Бджола лагідна,  добре тримає гніздо на сильних взятках, мед накоплюють в надставках. Нарощують  значні за об”ємом гнізда. Сім”ї вимагають розширення на випереджання. В час головного взятку  сім”я займає не менше 30 рамок Дадан .  Печатка меду світла, на старих сотах мішана ( суха та мокра).

99-120- 71503/1-2018, матка австрійського походження ,  дуже лагідні бджоли, надзвичайно “медисті”, використовують найменші взятки ! Сім”ї середньої величини 20-24  рамки дадан.  В разі затримки з розширенням , гніздо заливають  нектаром!!!  . Зимують малими сім”ями. Годяться для присадибних пасік та пасік аматорів. Вимагають  особливої уваги  пасічника в осінній період ( погано захищають гніздо від злодійок! необхідно максимально скорочувати доступ  чужинців бджіл, до гнізд ! прикривати льоткові отвори)

8-209- 664/1-2018  , походження материнки з Німеччини  , від Яна Краутера, відомий   європейський   бренд  високогірної альпійської карніки  Singer 64, добре відселекціонована бджола, працює на всіх типах взятків . Розвиток вчасний, починає  активно розвиватися з настанням тепла та при сталому надходженні до вулика пилку та нектару. Зимові запаси використовує дуже економно, зимує середніми сім”ями ( 7-8 рамок Дадан). Спокійна, добре тримається на стільниках, не покидає розплід при огляді . При своєчасному  догляді не роїться.

UA2-5-280 -2018  .  Відібрана  дочка , протестована протягом двох років  з використанням  німецької селекційної системи beebreed.eu походить від  австрійської материнки  Гюнтера Хефтбергера.   Надзвичайно медисті бджоли, годяться для промислового бджільництва, не рояться ( при умові достатнього об”єму  вулика). В умовах Західної України, на стаціонарі , за два випробувальні роки,  середня продуктивність групи  60 кг !!!  Працює на всіх типах взятків, бджола сіра, лагідна , зимують сім”ями середньої сили (7-8 рамок).

Австрійська група маток з асоціації ZAC.

Ми  давні партнери  і друзі,   працюємо над селекцією австрійських  та українських місцевих популяцій  медоносних бджіл. Починаючи з 2014 року, ми спільно з Еріком Аспецбергером та Йосифом Хеннінгером, досліджуємо поведінку австрійської карніки на теренах Західної України .  В наслідок цих випробувань було визначено групи  маток які  показали себе з найкращої сторони в наших умовах. До нашої компанії у 2017 році долучилися Стефан та Інгрід Шмаранцер ( група IMEGO). На сьогодні  нас  група з 6 маткарів – селекціонерів та наш незамінний товариш  та колега , директор ГО ОМУ  Павло Кулінець. Саме завдяки Павлу, який досконало володіє іноземною мовою та знається на бджолах,  ми маємо добре порозуміння та дружні контакти з нашими колегами.

Окрема селекційна група SKLENAR .

В дослідних випробувуаннях  маємо всі мікролінійні групи  SKLENAR.  Однак,  кращими , в наших умовах, себе зарекомендували материнки  з груп 47/Н/47   та 47/А/1.

  1. Материнська сім”я з  групи  47/А/1 ,  Бджоли з швидким  весняним розвитком. Зимують середніми сім”ями. Успішно використовують ранні та середньо ранні медові взятки. Не рояться, при умові вчасного розширення гнізд. Вимагають значного об”єму гнізда. Дуже лагідні, Печатка меду біла, мед збирають у надставках.
  2. Материнська сім”я з  групи  47/Н/47 ,  Бджоли з  добрим стабільним ,  весняним розвитком. Розвиватися починають з приносом свіжого нектару та пилку у гнізда. Зимують великими  сім”ями. Успішно використовують  середньо -ранні   та літні  медові взятки. Не рояться, при умові вчасного розширення гнізд. Вимагають значного об”єму гнізда. Дуже лагідні, Печатка меду біла, мед збирають у надставках.

 

 

Маток можна замовити зателефонувавши +38 050 3708663, +38098326 0683 або електронною поштою doskoch56@ukr.net

 

мій павільйон на 28 сімей

точок №2 ( с.Берлин, Львівська обл. )

контрольні групи

матка 38-05-54-2015, медопродуктивність у 2017 році , на стаціонарі 112 кг , міжлінійний гібрид

матка з групи Подолянка  і її гніздові рамки

робочі бджоли Подолянки

Подолянка на пізньому взятку з Золотарника

пасіка зимує

 

у павільйоні , перший весняний мед.

Нижче , наші зустрічі у Німеччині та Австрії

 

 

 

контрольні сім”ї на медозборі.

 

Leave a Reply