Високогірний пункт парування бджоломаток ГОРГАН

5 червня 2019 року започаткував свою роботу перший в Україні , гірський пункт контрольованого парування бджоломаток. Подія досить знаменна, так як за всі часи незалежності України , це перший такий проект. Створено такий облітник силами учасників нашого об”єднання , директор та засновник   Я. Муха ,  керівник  облітника М. Шляхтич. Український облітник  зареєстровано в европейській селекційній програмі  бджіл beebreed.eu

Облітник  працюватиме червень та липень.

В червні , перший тур,   з 5 по 17  на облітнику  працюють батьківські сімї  від І. Доскоча. Це уже відома , окрема  популяція , відселекціонованих карпатських бджіл,  українського походження  Подолянка ( UA3-5-915-2017).

Наступний тур з 18  до  28  стоятимуть батьківські сім”ї   від Ярослава Мухи.

Третій тур    з  1 до 17  липня , облітник буде працювати як  пункт парування европейської популяції карніки.  В цей час на облітнику буде розміщено  батьківські   від відомих европейських селекціонерів, які пройшли виробничі випробування в Україні. Облітник буде працювати як расовий , тобто такий де буде зібрано групу з різними батьківськими сім”ями . Буде залучено батьківські сім”ї  від Краутера, Штроммера, Пернера , Хольткампа.

Доступ на облітник відкритий  не лише для членів ГО ОМУ , а також  для всіх бажаючих отримати якісних маток  та гарні бджолосімї.

 

Володя Дяків  здає свої EWK , вхідний  контроль нуклеусів проводять Я.Муха та Микола Шляхтич.

Іван Доскоч , демонструє учасникам свої нуклеуси .

привезла своїх бджілок і Наталка Бомбушкар.